Attēls ar Iekšejās drošības biroja logo

Iekšējās drošības birojs Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas  prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes amatpersonu par bezdarbību, kā rezultātā izraisītas smagas sekas, un dokumenta viltošanu.

Iekšējās drošības birojs pirmstiesas izmeklēšanas gaitā noskaidroja, ka Valsts policijas amatpersona, pildot tai noteiktos dienesta pienākumus, pirms apcietinātā ievietošanas īslaicīgās aizturēšanas vietā neveica personas pārmeklēšanu, kā rezultātā apcietinātā persona ar neizņemtā priekšmeta palīdzību izdarīja pašnāvību. Vienlaikus Iekšējās drošības birojs guva pierādījumus tam, ka Valsts policijas amatpersona veica dokumenta viltošanu, kurā norādīja ar apcietinātā pārmeklēšanu saistītas neatbilstošas ziņas.

Valsts policijas amatpersonai piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tostarp aizliegums ieņemt noteiktu amatu Valsts policijā.

Par Valsts policijas amatpersonas izdarīto noziedzīgo nodarījumu prokuratūrai ir nodots kriminālprocess ar ierosinājumu uzsākt kriminālvajāšanu par Krimināllikuma 319.panta trešajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu – valsts amatpersonas pienākumu nepildīšana, ja ar to izraisītas smagas sekas, un 327.panta pirmajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu – dokumenta viltošana un izmantošana, ja to izdarījusi valsts amatpersona.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Iekšējās drošības birojs 2023. gadā kompetences ietvaros uzsāka 50 kriminālprocesus un kopumā veica pirmstiesas izmeklēšanu 142 kriminālprocesos. Aizvadītajā gadā Iekšējās drošības birojs prokuratūrai nosūtījis 48 kriminālprocesus kriminālvajāšanas uzsākšanai par 98 noziedzīgiem nodarījumiem pret 72 personām - 56 Iekšlietu ministrijas padotības un pašvaldības policijas iestāžu amatpersonām un darbiniekiem, kā arī 16 fiziskām personām.