Attēls

Iekšējās drošības birojs Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret trim Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonām, kuras ārpus dienesta pienākumu pildīšanas viltoja dokumentu.

Iekšējās drošības birojs pirmstiesas izmeklēšanas gaitā noskaidroja, ka viena no Valsts policijas amatpersonām izraisīja ceļu satiksmes negadījumu, un, lai izvairītos no atbildības par iespējamu braukšanu alkohola reibumā, otra Valsts policijas amatpersona organizēja, ka atbildību par ceļu satiksmes negadījumu uzņemas trešā VP amatpersona, kura viltoja saskaņoto paziņojumu par ceļu satiksmes negadījumu. Valsts policijas amatpersona, kura izraisīja ceļu satiksmes negadījumu, viltoto saskaņoto paziņojumu iesniedza apdrošinātājam, lai saņemtu atlīdzību par ceļu satiksmes negadījumā radītajiem zaudējumiem.

Saistībā ar iepriekš minētajām pretlikumīgajām darbībām pret vienu no Valsts policijas amatpersonām rosināts uzsākt kriminālvajāšanu par Krimināllikuma 20.panta otrajā daļā un 275.panta pirmajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu – viltota dokumenta izgatavošanas organizēšana, savukārt pret divām Valsts policijas amatpersonām rosināts uzsākt kriminālvajāšanu par Krimināllikuma 275.panta pirmajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu – viltota dokumenta izgatavošana un izmantošana.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Iekšējās drošības birojs 2022.gada pirmajā pusgadā kompetences ietvaros veica pirmstiesas izmeklēšanu 91 kriminālprocesā. Šā gada pirmajā pusē gadā prokuratūrai ir nodoti 26 kriminālprocesi un to ietvaros rosināts uzsākt kriminālvajāšanu pret 37 personām, tai skaitā 29 Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu amatpersonām par 36 noziedzīgiem nodarījumiem, kas izdarīti gan pildot dienesta pienākumus, gan ārpus dienesta pienākumu pildīšanas laika.