Attēls ar cepuri un IDB logo uz tās

Iekšējās drošības birojs Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai novembra vidū nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes amatpersonu pārvaldes amatpersonu, kura pieņēmusi kukuļa piedāvājuma no kāda transportlīdzekļa vadītāja.

Iekšējās drošības birojs pirmstiesas izmeklēšanas gaitā guva pierādījumus tam, ka šā gada vasarā Kurzemes reģionā ar dienesta motociklu patrulēšanai norīkota Valsts policijas amatpersona apstādināja kādu transportlīdzekli un no tā vadītāja pieņēma 500 eiro kukuļa piedāvājumu, lai likumā noteiktā kārtībā netiktu noformēti administratīvā pārkāpuma protokoli par atļautā braukšanas ātruma pārkāpšanu un transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā. Turklāt minētā Valsts policijas amatpersona pieļāva alkohola reibumā esošajam transportlīdzekļa vadītājam ar minēto transportlīdzekli turpināt piedalīties ceļu satiksmē.

Jāatzīmē, ka noziedzīgais nodarījums ticis atklāts, pateicoties sabiedrības ziņošanai.

Sakarā ar notikušo minētajai Valsts policijas amatpersonai tika piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tostarp, aizliegums pildīt noteikta amata pienākumus.

Par minētajām pretlikumīgajām darbībām pret Valsts policijas amatpersonu rosināts uzsākt kriminālvajāšanu par Krimināllikuma 320.panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma  izdarīšanu - kukuļa piedāvājuma pieņemšanu, ko izdarījusi valsts amatpersona, izmantojot savu dienesta stāvokli.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

2022. gada 1. novembrī apritēja septiņi gadi kopš Iekšējās drošības biroja dibināšanas un šo gadu laikā IDB izmeklētie kriminālprocesi ir kļuvuši apjomīgāki un sarežģītāki - kompetences ietvaros aizvadītajā septiņgadē veikta pirmstiesas izmeklēšana vairāk nekā 750 kriminālprocesos un prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai ir nosūtīti vairāk nekā 310 kriminālprocesi. Iekšējās drošības birojs jau kopš tā pirmsākumiem ir aicinājis sabiedrību ziņot un aktīvi līdzdarboties noziedzīgo nodarījumu novēršanā un atklāšanā, tādējādi kopš IDB dibināšanas kopumā ir izskatīti un izanalizēti vairāk nekā 7770 fizisku un juridisku personu iesniegumi, kā arī veikts plašs preventīvais darbs sadarbībā ar citām valsts pārvaldes iestādēm.